Galeria Bałtycka z nagrodą za efekt

MAS
opublikowano: 28-04-2009, 00:00

Galeria Bałtycka otrzymała wyróżnienie w konkursie "European Shopping Center Awards 2009".

Galeria Bałtycka otrzymała wyróżnienie w konkursie "European Shopping Center Awards 2009".

Konkurs organizuje Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (ICSC). Galeria Bałtycka, zaprojektowana i zrealizowana przez firmę ECE Projektmanagement, to jedyne centrum handlowe z Polski nominowane w tym roku do nagrody.

Wyróżnienie otrzymała w kategorii "New Developments: Large" dla nowych dużych obiektów handlowych. ICSC przyznało w sumie cztery nagrody główne i siedem wyróżnień. W uzasadnieniu podkreślono efektowną architekturę i ekskluzywny dobór branż Galerii Bałtyckiej.

Obiekt jest największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w Trójmieście. Na 39,5 tys. mkw. powierzchni handlowej mieści się około 200 sklepów — w tym ponad 30 butików odzieżowych z markami, które do tej pory nie były dostępne w Trójmieście. Z górnych kondygnacji parkingowych centrum handlowego rozpościera się widok na miasto, aż po Morze Bałtyckie.

To właśnie krajobraz stał się inspiracją dla architektury centrum handlowego. Elewację zewnętrzną wykonano z piaskowca i szkła, co ma nasuwać skojarzenie z Zatoką Gdańską. Przy aranżacji pasaży wewnętrznych budynku wykorzystano motywy nawiązujące do żeglugi i morskich plaż. Układ pasaży handlowych ma kształt trójkąta, którego wierzchołki i środek przepełnia światło dzienne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu