Gangi wreszcie bez majątków

PAP
opublikowano: 18-01-2018, 06:03
aktualizacja: 18-01-2018, 06:11

Połowa rozbitych w 2017 r. grup przestępczych to tzw. białe kołnierzyki - zajmujący się głównie oszustwami VAT - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

"Nielegalne interesy narkotykowe i nadużycia gospodarcze - głównie na tym swoją aktywność koncentrują obecnie zorganizowane grupy przestępcze" - informuje "Rz".

Z danych Centralnego Biura Śledczego Policji - na które powołuje się gazeta - wynika, że gangi o profilu "ekonomicznym" oraz narkotykowym stanowiły niemal 75 proc. wszystkich działających w kraju.

"Grupy ekonomiczne, w tym wyłudzające VAT, stanowiły połowę spośród wszystkich rozbitych w minionym roku" - powiedziała rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz.

"Rz" informuje, że w 2017 r. w ramach spraw operacyjnych swoim zainteresowaniem CBŚP objęło 858 zorganizowanych grup przestępczych (o 16 mniej niż w roku poprzednim). Zdecydowana większość spośród wszystkich grup specjalizowała się w handlu, produkcji i przemycie narkotyków oraz w oszustwach gospodarczych.

W porównaniu z 2016 r. w roku ubiegłym o 46 zwiększyła się liczba grup trudniących się narkobiznesem. "Coraz częściej rozbijamy grupy, które zajmują się nie tylko handlem narkotykami, ale również rozprowadzają dopalacze, a nawet podróbki leków" - zaznacza Jurkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Gangi wreszcie bez majątków