Gant chce podnieść prognozy

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 21-11-2007, 00:00

Dzięki sprzedaży centrum handlowego deweloper zarobi w tym roku znacznie więcej, niż pierwotnie zakładał.

Zysk netto dewelopera w 2007 r. może przekroczyć nawet 100 mln zł

Dzięki sprzedaży centrum handlowego deweloper zarobi w tym roku znacznie więcej, niż pierwotnie zakładał.

Deweloper Gant chce mieć większą kontrolę nad spółką budowlaną Budopol. Teraz ma w portfelu 32,99 proc. kapitału budowlanej spółki.

— Sprawa zwiększenia pakietu akcji jest rozpatrywana przez zarząd. Cena 6-8 zł za jedną nie była atrakcyjna, ale jeśli obecne poziomy kursu się utrzymają (wczoraj wyniósł 4,15 zł — red.) — należy wykorzystać okazję do zakupów — mówi Henryk Feliks, wiceprezes Ganta i prezes Budopolu.

Budopol radzi sobie coraz lepiej. W III kwartale jego przychody wyniosły 15,4 mln zł i były niemal pięciokrotnie wyższe niż przed rokiem. Na czysto spółka zarobiła blisko 1,8 mln zł. Rok wcześniej miała straty.

— Wyniki będą nadal dynamicznie rosły, nie tylko dzięki zleceniom od Ganta, lecz także od zewnętrznych firm — mówi Henryk Feliks.

Kontrakt w drodze...

Gros przychodów Budopolu pochodzi z kontraktów ze spółką matką, ale Henryk Feliks podkreśla, że firma nie rezygnuje z zewnętrznych zleceń, żeby nie wypaść z rynku i na bieżąco weryfikować kompetencje oraz ceny usług. Dodaje, że już wkrótce powinniśmy się spodziewać informacji o „ciekawym zewnętrznym kontrakcie spółki”.

Dobrze radzi sobie także sam Gant. Po trzech kwartałach ma narastająco 80,9 mln zł czystego skonsolidowanego zarobku, czyli wykonał obecną prognozę w 97 proc. Analitycy wskazują, że to zysk w dużej mierze papierowy, osiągnięty dzięki przeszacowaniu wartości nieruchomości na wynajem. Zarząd odpiera jednak zarzuty.

— Kupiliśmy Marino (centrum handlowe we Wrocławiu — red.) z zamiarem modernizacji i późniejszej odsprzedaży, ale wiele wskazuje na to, że sfinalizujemy transakcję w tym roku lub na początku przyszłego. Wtedy ten papierowy zysk zamieni się w gotówkę — wyjaśnia Henryk Feliks.

Zapewne z tego powodu Gant zamierza do końca miesiąca podwyższyć prognozy wyników na ten rok. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zysk netto może przekroczyć 100 mln zł.

— Nie mogę temu zaprzeczyć — mówi Henryk Feliks.

...prognozy też

Spółka niebawem poda też prognozy na 2008 r.

— Zamierzamy nadal agresywnie zwiększać zyski —zapowiada Henryk Feliks.

Dodaje, że prognozy na przyszły rok są już w zasadzie sporządzone, bo były potrzebne w związku z ofertą obligacji i akcji Ganta, którą mają objąć instytucje finansowe. Prognozy są w tej chwili weryfikowane.

— Wysłaliśmy memorandum do trzech funduszy, które zwróciły się do nas z zapytaniem (dotyczącym zakupu akcji — red.) — mówi Henryk Feliks.

Rozmowy zakończą się zapewne na początku 2008 r.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane