Gant podwoi liczbę akcji

  • Emil Górecki
opublikowano: 19-07-2013, 00:00

Karol Antkowiak przekonuje, że emisja dla akcjonariuszy to okazja do zarobienia, a spółce da możliwość budowania.

Nawet o ponad 10 proc. spadał wczoraj kurs akcji legnickiego dewelopera Gant po informacji o planowanej emisji akcji z prawem poboru. To będzie już kolejna emisja w tym roku, ale tym razem z przytupem. Walne zdecyduje 13 sierpnia o podwyższeniu kapitału o prawie 31,6 mln zł, czyli o podwojeniu liczby akcji, a także o cenie, jaką akcjonariusze zapłacą za każdą z nich.

— To działanie niezależne od negocjowanego porozumienia z wierzycielami. Spodziewamy się w ten sposób przypływu gotówki na rozwój firmy — mówi Krzysztof Brzeziński, prezes Ganta. Dziś przypada kolejny już termin zawarcia ostatecznego porozumienia z wierzycielami i emisji obligacji konsolidacyjnych o wartości do 195 mln zł. Wierzyciele wstępnie zgodzili się na takie rozwiązanie w marcu, jednak forsowanie szczegółów już tak łatwe nie jest. Karol Antkowiak, akcjonariusz i członek rady nadzorczej spółki, wskazuje, że planowana emisja z prawem poboru będzie logiczną konsekwencją ostatecznego porozumienia w Gancie.

— Jeśli się uda, a wszystko na to wskazuje, to po dokapitalizowaniu spółka dostanie spory zastrzyk gotówki na działalność operacyjną. Dziś akcje są głęboko przecenione, ale po zawarciu porozumienia ich wartość wzrośnie. Według wstępnych założeń porozumienia, przez najbliższe lata spółka nie będzie spłacać obligacji, więc cena akcji powinna dalej rosnąć. Akcjonariusze, którzy teraz będą musieli wyłożyć pieniądze na nowe akcje, będą mieli możliwość ich odsprzedaży z zyskiem po niedługim czasie — mówi Karol Antkowiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy