Gant złożył nowe propozycje układowe

ISBNews
opublikowano: 03-04-2014, 16:39

Gant Development złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu VIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i naprawczych zmodyfikowane propozycje układowe, podała spółka.

Deweloper proponuje m.in. umorzenie odsetek za okres od dnia ogłoszenia upadłości i restrukturyzację łącznej sumy wierzytelności w poszczególnych grupach wierzycieli, w tym m.in. spłatę sumy wierzytelności poprzez przeniesienie na wierzycieli certyfikatów inwestycyjnych w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, czy konwersję na akcje po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł.

„W ocenie zarządu przedstawiane propozycje są optymalne z punktu widzenia wierzycieli oraz spółki i pozwalają niemal w 100 procent zaspokoić wierzytelności układowe, jak również pozwolą zachować, w miarę możliwości i w granicach zakreślonych propozycjami układowymi, dotychczasowe przedsiębiorstwo spółki" – czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gant złożył nowe propozycje układowe