Gapowicze trafią na listę dłużników

12-03-2007, 11:08

Pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu, którzy zostaną przyłapani na jeździe bez biletu i nie zapłacą kary, trafią na listę Krajowego Rejestru Dłużników - poinformował PAP dyrektor Wojciech Dudzik.

Konsekwencją takiego wpisu są np. kłopoty z uzyskaniem kredytu bankowego, zakupami na raty, czy nawet z kupnem telefonu komórkowego. W przemyskim MZK uznano, że wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD) jest jedynym sposobem, by skłonić uporczywych gapowiczów do uregulowania długów.

Przed wpisaniem do KRD, gapowicz otrzyma list z 30-dniowym terminem na spłatę. Jeśli nie ureguluje należności lub nie odbierze listu, zostanie wpisany do rejestru, w którym jego nazwisko będzie figurowało przez 10 lat.

Rocznie MZK w Przemyślu przewozi dziewięć milionów pasażerów, z których 400 tysięcy nie kupuje biletów. Firma traci z tego powodu 700 tysięcy złotych, czyli tyle, ile kosztuje nowy, dobrej klasy autobus.

Przemyski zakład nie jest pierwszym, który zdecydował się na takie rozwiązanie. W Polsce porozumienie z Krajowym Rejestrem Dłużników podpisały już 24 firmy przewozowe. Z ich doświadczeń wynika, że dzięki temu zwiększyła się sprzedaż biletów i znacznie wzrosła liczba osób płacących kary za jazdę bez biletu.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Gapowicze trafią na listę dłużników