Gardias: od 21 stycznia możliwe protesty pielęgniarek

PAP
opublikowano: 06-01-2008, 15:46

Od 21 stycznia mogą zacząć się protesty pielęgniarek we wszystkich regionach kraju - zapowiedziała w niedzielę szefowa Dorota Gardias Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP).

"Apelujemy do dyrektorów, aby w końcu zaczęli rozmawiać i przekazywać środki na podwyżki, które mamy zagwarantowane ustawowo. Jeżeli taka sytuacja nie będzie miała w tym tygodniu miejsca, od 21 stycznia zaczynają się protesty we wszystkich regionach, w wielu placówkach" - powiedziała Gardias na konferencji prasowej.

Zaznaczyła, że "protesty będą w różnych formach, nawet mogą być z odejściem od łóżek, bo takie deklaracje naszego środowiska mamy".

Gardias zwróciła się do pacjentów z przeprosinami za to, że mogą nastąpić protesty pielęgniarek. "Ale nie mamy innego wyjścia" - stwierdziła szefowa OZZPiP. (PAP)

 


 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane