Czytasz dzięki

Gartner: Najwięksi producenci komórek zwiększyli udział w rynku

(Marek Druś)
opublikowano: 25-08-2005, 10:38

Udział w Nokii w globalnym rynku komórek wzrósł w drugim kwartale do 31,9 proc., poinformowała firma badawcza Gartner. Rok wcześniej sięgał 29,6 proc.

Udział w Nokii w globalnym rynku komórek wzrósł w drugim kwartale do 31,9 proc., poinformowała firma badawcza Gartner. Rok wcześniej sięgał 29,6 proc.

Fiński koncern poprawił swoja pozycję głównie dzięki zwiększeniu sprzedaży na rynkach Ameryki Łacińskiej, gdzie jest niekwestionowanym liderem. Nokia umocniła się także w USA, osiągając trzecie miejsce na rynku dzięki sukcesowi Virgin Mobile.

Z danych Gartner wynika, że w drugim kwartale większy udział w rynku osiągnęli także najwięksi rywale Nokii. Amerykańska Motorola zwiększyła go do 17,9 proc. z 15,7 proc. rok wcześniej. W przypadku koreańskiego Samsunga wzrósł on z 12,1 proc. do 12,8 proc.

W drugim kwartale globalny rynek komórek wzrósł o 21,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Sprzedaż komórek wyniosła 190,5 mln aparatów, największą ilość w historii dla tego przedziału czasu.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane