Czytasz dzięki

Gartner: w II kwartale sprzedano 190 mln telefonów komórkowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-09-2005, 16:52

W drugim kwartale 2005 r. na całym świecie sprzedano 190 mln sztuk telefonów komórkowych; oznacza to, że był to drugi najlepszy kwartał w historii sprzedaży komórek - wynika z raportu firmy Gartner.

W drugim kwartale 2005 r. na całym świecie sprzedano 190 mln sztuk telefonów komórkowych; oznacza to, że był to drugi najlepszy kwartał w historii sprzedaży komórek - wynika z raportu firmy Gartner.

    "Światowa sprzedaż telefonów komórkowych w drugim kwartale 2005 roku była bliska rekordu. Trzeci kwartał obecnego roku także zapowiada bardzo dobre wyniki" - uważają autorzy raportu.

    Według danych Gartnera, w I kwartale na całym świecie sprzedano 180,6 mln sztuk telefonów komórkowych. Jak podkreślają analitycy, nie zmienił się za to układ sił na rynku: na pierwszej pozycji umocniła się Nokia z niemal 31-proc. udziałem w rynku, drugie miejsce zajmuje Motorola z ponad 18,4-proc. udziałem, a trzecie - Samsung Electronics Co. Ltd.

    W analogicznym okresie roku ubiegłego globalna sprzedaż telefonów komórkowych wyniosła 156,4 mln sztuk. Największymi dostawcami były wtedy także Nokia, Motorola i Samsung.

    Zdaniem analityków, mimo ekspansji koreańskiego konglomeratu LG Electronics, zwłaszcza na rynku azjatyckim, wzrostu pozycji Siemensa w Europie i osłabienia Motoroli w USA, nie należy spodziewać się zmian w układzie sił na rynku komórkowym jeszcze przynajmniej w następnym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane