"Nr 2" Goldman Sachs dostanie 100 mln USD za odejście do Trumpa

Odchodzący do gabinetu Donalda Trumpa dyrektor operacyjny Goldman Sachs Gary Cohn dostanie odprawę wartą nie mniej niż 100 mln USD, informuje Business Insider.

Gary Cohn
Zobacz więcej

Gary Cohn

Bloomberg

Według dokumentów, które wpłynęły do Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Cohn otrzyma w gotówce około 65 mln USD. Ponadto jego odprawa ma być uzupełniona o pakiet akcji ograniczonych o wartości 35 mln USD. Goldman Sachs dodatkowo zniósł ograniczenie na pakiet akcji o wartości 23 mln USD znajdujących się już w posiadaniu Cohna.

W grudniu prezes Goldman Sachs poinformował, że odchodzi z firmy, by objąć stanowisko szefa doradców ekonomicznych w Białym Domu.

Cohn spędził  w Goldman Sachs 26 lat. Od kiedy został w 2009 r. dyrektorem operacyjnym i prezydentem banku inwestycyjnego, zarobił co najmniej 123 mln USD, wynika z dostępnych danych. Mówiło się o nim jako następcy prezesa, Lloyda Blankfeina, kiedy ten zmagał się z chorobą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Nr 2" Goldman Sachs dostanie 100 mln USD za odejście do Trumpa