Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych Trumpa ustąpił ze stanowiska

  • PAP
opublikowano: 07-03-2018, 06:00
aktualizacja: 07-03-2018, 06:04

Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych D. Trumpa, zdeklarowany przeciwnik protekcjonistycznego kursu prezydenta, kojarzony z liberalnym porządkiem gospodarczym, ustąpił ze stanowiska - poinformował Reuters w środę.

Gary Cohn, dyrektor Rady Doradców Ekonomicznych, który przeciwstawiał się protekcjonistycznym działaniom prezydenta Trumpa - wprowadzenia odwetowych ceł na importowaną stal i aluminium - ustąpił ze stanowiska, podał Reuters.

Gary Cohn
Zobacz więcej

Gary Cohn fot. Bloomberg

Gary Cohn, b. prezes Goldman Sachs, bankier z Wall Street, który był kluczowym architektem reformy podatkowej w 2017 r. powiedział: "To był zaszczyt służyć mojemu krajowi i prowadzić prorozwojową politykę gospodarczą z korzyścią dla narodu amerykańskiego".

W oświadczeniu wydanym przez Biały Dom Gary Cohn podkreślił, że jest wdzięczny prezydentowi za stworzenie mu tej szansy i dodał "życzę (prezydentowi) oraz jego administracji wielkich sukcesów w przyszłości".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu