Gasparino: Biały Dom uspokaja bankierów

MD
opublikowano: 25-07-2011, 21:06

Choć administracja straszy bankructwem USA po 2 sierpnia, jej przedstawiciele w prywatnych rozmowach z szefami największych banków uspokajają, że do tego nie dojdzie, informuje FOX Business.

- W serii rozmów telefonicznych przedstawiciele administracji mówili bankierom, że nie dopuści ona do niewypłacalności nawet jeśli nie dojdzie do podwyższenia limitu zadłużenia do 2 sierpnia – napisał Charlie Gasparino, znany komentator z FOX Business. – Wysokiej rangi bankier powiedział, że administracja rozumie, że jeśli dojdzie do ogłoszenia niewypłacalności, prawdopodobnie uruchomi to kolejny kryzys finansowy – dodał.

Przedstawiciele administracji mieli w rozmowie z tym bankierem dać również do zrozumienia, że choć o ogłoszeniu niewypłacalności nie ma mowy to obniżka ratingu USA jest możliwa.

- Nawet jeśli nie dojdzie do ogłoszenia niewypłacalności, banki spodziewają się pewnych turbulencji rynkowych jeśli rating USA zostanie obniżony, powiedziało źródło FOX Business. O ile bankierzy nie wierzą, że dojdzie do „katastrofalnych” skutków obniżki, nie da się powiedzieć, że nie będzie negatywnych drobniejszych zafalowań, szczególnie na rynku obligacji i derywatów wycenianych w oparciu o najwyższy rating papierów skarbowych – napisał Gasparino.

MD, foxbusiness.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Gasparino: Biały Dom uspokaja bankierów