Gastel inwestuje

Anna Pronińska
opublikowano: 06-02-2009, 00:00

Dotacje unijne wspomogą opiewające na 40-50 mln zł inwestycje warszawskiej spółki. Ta liczy na wzrost obrotów o 25 proc. w 2009 r.

Dotacje unijne wspomogą opiewające na 40-50 mln zł inwestycje warszawskiej spółki. Ta liczy na wzrost obrotów o 25 proc. w 2009 r.

Gastel, działający w generalnym wykonawstwie i w wynajmie sprzętu dla firm budowlanych, którego prospekt czeka w nadzorze, nie martwi się o planowane inwestycje. Spółka otrzymała unijne dotacje.

— Dotacja jednego z programów inwestycyjnych opiewa na 9,2 mln zł, a drugiego na 13,4 mln zł. Pieniądze przeznaczymy głównie na zakupy sprzętu. Pozostałą część sfinansujemy leasingiem — mówi Tomasz Kwieciński, prezes Gastela.

Łącznie spółka zaplanowała inwestycje na 40-50 mln zł.

— Chcemy rozwijać się poprzez zakupy sprzętu. Musieliśmy wstrzymać akwizycje ze względu na zbyt wysokie koszty finansowania i nie planujemy przejęć w najbliższej przyszłości — dodaje Tomasz Kwieciński.

Gastel chce dokupić żurawie hydrauliczne, gąsienicowe i sprzęt do transportu ponadgabarytowego wykorzystywanego m.in. dla potrzeb budownictwa infrastrukturalnego.

— Duży popyt w tym sektorze ma związek z Euro 2012 oraz z budową farm wiatrowych i obiektów mostowych. Załamania spodziewam się w budownictwie mieszkaniowym, gdzie wykorzystywane są żurawie wieżowe — uważa szef Gastela.

Tegoroczna prognoza firmy zakłada zwiększenie przychodów o 25 proc. wobec 2008 r. (szacunki na 2008 r. mówiły o 66 mln zł przychodów). Spółka ma być na plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane