Gastel przesuwa debiut

ANP
22-09-2008, 00:00

Warszawska spółka nie pojawi się w tym roku na warszawskim parkiecie. Ale nie rezygnuje z planowanych inwestycji i akwizycji.

Warszawska spółka nie pojawi się w tym roku na warszawskim parkiecie. Ale nie rezygnuje z planowanych inwestycji i akwizycji.

Gastel, specjalizujący się m.in. w wynajmie dźwigów i generalnym wykonawstwie obiektów telekomunikacyjnych, której prospekt znajduje się w nadzorze, zweryfikowała giełdowe plany.

— Nie rezygnujemy, ale spowalniamy proces ze względu na zaistniałą sytuację na parkiecie. Ciężko dziś mówić o terminie debiutu. Na pewno nie dojdzie do niego w tym roku — przyznaje Tomasz Kwieciński, prezes i akcjonariusz 50 proc. udziałów Gastela (pozostałe są w rękach Wiesława Mieszały).

Pierwotnie Gastel planował upublicznienie w drugiej połowie tego roku. Oferta miała wynieść między kilkadziesiąt a 100 mln zł. W ofercie miały być sprzedawane akcje nowej i starej emisji.

Prezes Kwieciński zapewnia, że planowane zakupy specjalistycznego sprzętu będą realizowane zgodnie z planem.

— W przyszłym roku chcemy dokupić 7-8 sztuk żurawi hydraulicznych i 5-6 zestawów transportowych ponadgabarytowych. Dokupimy również żurawie wieżowe, ale nie zdecydowaliśmy jeszcze ile — mówi prezes.

Obecnie w parku maszynowym Gastela jest około 35 żurawi hydraulicznych, 45 wieżowych i 12 zestawów transportowych. To plasuje spółkę, według jej wyliczeń, odpowiednio w pierwszej trójce i piątce spółek na rynku. W przypadku ciężkich naczep Gastel uważa się za czołowego gracza.

— Zakupy, które w 2009 r. szacuję na 40-50 mln zł, będziemy finansować głównie leasingiem i dotacjami unijnymi, o które się staramy — dodaje Tomasz Kwieciński.

Gastel nadal rozmawia z dwiema firmami z branży sprzętowej o ewentualnych przejęciach.

— Ze względu na sytuację na giełdzie rozważamy alternatywne źródła finansowania, m.in. długiem i kredytami. To firmy o rocznych obrotach 20-30 mln zł — mówi szef Gastela.

Celem firmy jest stworzenie silnej grupy specjalizującej się w wynajmie sprzętu oraz w innych obszarach związanych z budownictwem.

W 2007 r. szacunkowe przychody spółki wyniosły 71,1 mln zł, a zysk netto 7,6 mln zł.

Prezes podtrzymał prognozę 30-procentowego wzrostu na poziomie obrotów i zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gastel przesuwa debiut