Gates: chińscy bogacze powinni więcej dawać

ŁO, cnbc.com
opublikowano: 08-04-2014, 12:50

Najbogatszy człowiek świata wezwał chińskich miliarderów do większej ofiarności. Bogaci Chińczycy przekazują na cele charytatywne mniej niż Amerykanie.

W zeszłym roku 100 największych filantropów w Chinach przekazało na cele charytatywne 890 mln USD, wynika z danych dostarczonych Hurun Report. Dla porównania, 50 największych darczyńców z USA przekazało 7,7 mld USD.  

Zobacz więcej

Bill Gates fot. Bloomberg

Portal CNBC zaznacza, że tylko Mark Zuckerberg, twórca i szef portalu Facebook razem ze swoją żoną przeznaczyli na cele dobroczynne prawie 1 mld USD, czyli więcej niż setka czołowych darczyńców z Chin.  

Bill Gates, najbogatszy człowiek na świecie, wezwał chińskich bogaczy, by bardziej włączyli się w działalność tego typu. Miliarder i założyciel koncernu Microsoft stwierdził w rozmowie z agencją Reuters, że o ile w przypadku kataklizmów można zauważyć podstawową hojność, to brakuje w Chinach spojrzenia systemowego i finansowania na przykład opieki zdrowotnej, uczelni i badań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Gates: chińscy bogacze powinni więcej dawać