Gates: Microsoft nie targuje się z Yahoo

opublikowano: 19-02-2008, 14:40

Microsoft nie targuje się z Yahoo w sprawie oferty jego przejęcia, powiedział Bill Gates, założyciel i szef rady dyrektorów największego na świecie producenta oprogramowania.

- Wysłaliśmy do nich list, w którym napisaliśmy, że uważamy naszą ofertę za uczciwą. Nie ma w tym nic innego – powiedział Gates.

Microsoft ogłosił ofertę przejęcia Yahoo dwa tygodnie temu. Zaproponował 31 USD za każdą akcję właściciela portalu internetowego. Wówczas szacowano ją na 44,6 mld USD. Po ok. 13 proc. spadku notowań Microsoftu, który zaproponował akcjonariuszom Yahoo gotówkę, ale także własne akcje, wartość oferty spadła do ok. 41 mld USD. Władze Yahoo od początku sygnalizowały, że uważają ofertę za zbyt niską. W ostatnim czasie portal rozmawiał z koncernem medialnym News Corp. w sprawie współpracy, wynikiem której byłby wzrost wartości Yahoo do ok. 50 mld USD. Nieoficjalnie mówi się, że Yahoo oczekuje oferty w pobliżu 40 USD za akcję, ale Microsoft powtarza, ze nie podwyższy swojej propozycji.
MD, AP 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane