Gates wyłoży miliard na walkę z malarią

ŁO
opublikowano: 18-04-2018, 14:12
aktualizacja: 18-04-2018, 17:15

Miliarder zapowiedział podczas konferencji Malaria Summit London, że jego fundacja wyłoży kolejne środki na walkę ze śmiercionośną chorobą.

Bill & Melinda Gates Foundation zainwestuje 1 mld USD do 2023 r. w prace badawczo-rozwojowe zmierzające do pokonania malarii, donosi magazyn „Fortune”.  

Zobacz więcej

Bill Gates

REUTERS/Mike Segar/FORUM

- To choroba, której można zapobiegać, którą można leczyć, a ostatecznie można ją pokonać - mówi Bill Gates.  

Do tej pory fundacja jednego z najbogatszych ludzi świata przeznaczyła na walkę z malarią 1,6 mld USD w ramach globalnego funduszu i 2 mld USD w ramach różnych pojedynczych grantów.  

Malaria ciągle jest obecna w 100 krajach. Ogólny wskaźnik infekcji spadł o 60 proc. od początku wieku, ale w 2015 r. zachorowało na całym świecie 200 mln osób, a około 429 tys. zmarło. W 2016 r. liczba zarejestrowanych przypadków zachorowań na malarię wzrosła po raz pierwszy od dekady.  

Bill Gates jest współzałożycielem koncernu Microsoft, inwestorem i filantropem. Majątek Amerykanina szacowany jest na ponad 92 mld USD, co daje drugie miejsce na liście najbogatszych ludzi świata według Bloomberg Billionaires Index.

Pierwszy jest Jeff Bezos, twórca Amazona, którego fortuna wyceniana jest na 125 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Gates wyłoży miliard na walkę z malarią