Czytasz dzięki

Gazela „PB” i spółka IT z Białegostoku w prestiżowym rankingu

opublikowano: 03-03-2020, 12:47

W rankingu Financial Times wskazującym 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie znalazły się 44 przedsiębiorstwa z Polski. Pierwszą z polskich firm jest producent mebli, drugą firma IT z Białegostoku.

Ranking Financial Times powstał na bazie porównania tempa wzrostu przychodów firm z 32 europejskich krajów w latach 2015 – 2018. Do finalnego zestawienia 1000 spółek trafiły 44 polskie firmy. Podczas gry w poprzednim roku było ich tylko 23.

- Założyliśmy SoftwareHut w 2015 roku jako firmę oferującą oprogramowanie i outsourcing IT wspierającą programistycznie inne spółki w grupie. Teraz to najprężniej rozwijająca się spółka w całej grupie TenderHut i zgodnie z tym, co twierdzi Financial Times, również najszybciej rozwijająca się spółka IT w Polsce – mówi Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut i grupy TenderHut.
Zobacz więcej

Wicelider

- Założyliśmy SoftwareHut w 2015 roku jako firmę oferującą oprogramowanie i outsourcing IT wspierającą programistycznie inne spółki w grupie. Teraz to najprężniej rozwijająca się spółka w całej grupie TenderHut i zgodnie z tym, co twierdzi Financial Times, również najszybciej rozwijająca się spółka IT w Polsce – mówi Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut i grupy TenderHut. TenderHut

Firmą z Polski, która zajęła najwyższe miejsce w rankingu jest Domator24.com. W całym zestawieniu uplasowała się na 30-tej pozycji. W analizowanym okresie przychody spółki wzrosły o 3.419 proc. Spółka z Zielonej Góry to także ubiegłoroczny laureat rankingu „Gazele Biznesu”.

W rankingu 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie znalazło się łącznie 14 polskich spółek informatycznych. Najwyżej wśród nich, bo na 34 pozycji jest  białostocki SoftwareHut z grupy TenderHut,  ze wzrostem przychodów 3.090 proc. To jednocześnie druga polska firma w zestawieniu.

Inne technologiczne firmy z Polski w rankingu „FT to: RTB House, Virtus Lab, Global Control 5, CSHARK, ITFS, AppUnite, TenderHut, Hostersi, Solwit, J-Labs, Future Mind, Codedose i Luxon.

Trzecia polska firma w rankingu to działający w branży transportowej Enpire, ze wzrostem przychodów na poziomie 1.529 proc. 

W zestawieniu brytyjskiego dziennika znalazły się trzy polskie spółki z branży gier komputerowych. Są to: Forever Entertiment (352 pozycja), People Can Fly (592) i 11bit studios (645).

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane