Gazela Pulsu Biznesu kupiła Średzkie Centrum Medyczne

MBE
11-05-2010, 00:00

Właścicielem szpitala została firma PCZ Polski Holding Medyczny.

Właścicielem szpitala została firma PCZ Polski Holding Medyczny.

Władze Środy Śląskiej sprywatyzowały centrum medyczne, bo powiat nie miał pieniędzy na konieczną modernizacją ośrodka i budowę nowego budynku. Ratunkiem miał być prywatny inwestor z wizją rozwoju centrum, która zadowoliłoby średzkich samorządowców. PCZ Polski Holding Medyczny, "Gazela Biznesu 2009", od początku interesował się kupnem szpitala, o czym wcześniej informowaliśmy. Na początku maja firma podpisała z powiatem średzkim akt notarialny. Średzkim samorządowcom spodobał się plan rozwoju ośrodka.

— Negocjacje były długie, ale w końcu doszliśmy do porozumienia. W zamian za udziały firma zobowiązała się w ciągu pięciu lat wybudować nowy budynek, wydzierżawiła też obecny budynek szpitala i zamierza kontynuować jego działalność. Na głowie nowego właściciela będzie przygotowanie się do nowego konkursu i złożenie oferty do NFZ — cieszy się Sebastian Burdzy, średzki starosta.

Wyjaśnia, że sprzedaż centrum miała zapewnić ciągłość usług medycznych.

— Czas pokaże czy była to słuszna decyzja, ale ja jestem optymistą. Wizja rozwoju centrum przedstawiona przez PCZ jest nadal aktualna. Firma nie wycofuje się z żadnego pomysłu i nie wyklucza rozwoju oferty usług, w tym także komercyjnych — mówi starosta.

Z prezes Polskiego Holdingu Medycznego nie udało się nam porozmawiać, strony nie ujawniły kwoty transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gazela Pulsu Biznesu kupiła Średzkie Centrum Medyczne