Gazowe gadanie

ABT
opublikowano: 20-02-2007, 00:00

W październiku 2006 r. Piotr Naimski, wiceminister gospodarki, zapowiedział, że w połowie listopada będzie gotowa strategia dla sektora gazowego. Ma ona dotyczyć m.in. przyszłości PGNiG, największego dostawcy gazu. Do tej pory jednak dokument nie ujrzał światła dziennego. Jako oficjalny powód rząd podaje konieczność dostosowania strategii do sytuacji na światowych rynkach paliw. Ale powoli na światło dzienne wychodzą inne powody opóźnienia.

Piotr Woźniak, minister gospodarki, chce, aby operatorzy systemów przesyłowych (w tym gazu, czyli Gaz System) przeszli pod nadzór Ministerstwa Gospodarki, ponieważ nie planuje się ich prywatyzacji. Minister przekonuje, że firmy te mają też kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego, a to domena ministra gospodarki. Ministerstwo skarbu oficjalnie nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Piotr Woźniak zaprzecza, by istniał spór ze skarbem. Ale strategii jak nie ma, tak nie ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane