Gazowy aneks Polic

ABR
opublikowano: 03-02-2010, 00:00

PGNiG zgodziło się, aby Police zapłaciły styczniowy rachunek za gaz w marcu.

PGNiG zgodziło się, aby Police zapłaciły styczniowy rachunek za gaz w marcu.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Zakłady Chemiczne Police podpisały aneks do zawartego w grudniu 2009 r. porozumienia. Police zobowiązały się do zapłaty należności za gaz dostarczony w styczniu do 5 marca 2010 r. łącznie z ustawowymi odsetkami. Zarząd polickich zakładów obiecał na łamach "PB" że od lutego regularnie będzie płacił za gaz. Do końca stycznia Police miały uregulować długi wobec PGNiG z tytułu zaległych płatności za listopad i grudzień 2009 r. Pozostałą część zobowiązań wobec dostawcy gazu mają spłacić do 30 czerwca tego roku. Wynoszą one ponad 133,9 mln zł.

Police czekają na pożyczkę z Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 150 mln zł, która ma stanowić tzw. pomoc na ratowanie. Zgodę na jej udzielenie musi wyrazić Komisja Europejska, ale analizuje jeszcze wniosek w tej sprawie. Police spłaciły więc zaległości wobec gazowego monopolisty z własnej kieszeni. Wczoraj wieczorem PGNiG przywróciło pełne dostawy gazu do chemicznej spółki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy