Gazprom chce renegocjacji cen gazu dostarczanego do Polski

(Marek Druś)
opublikowano: 02-11-2005, 20:34

Rosyjski Gazexport, spółka zależna Gazpromu, zwróciła się do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) z prośbą o przystąpienie do renegocjacji cen gazu dostarczanego do Polski na mocy kontraktu z 25 września 1996 roku. Zarząd PGNiG poinformował, że „nie znajduje podstaw do zmiany sposobu ustalania cen gazu wynikającego z obowiązującego kontraktu”.

Rosyjski Gazexport, spółka zależna Gazpromu, zwróciła się do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) z prośbą o przystąpienie do renegocjacji cen gazu dostarczanego do Polski na mocy kontraktu z 25 września 1996 roku. Zarząd PGNiG poinformował, że „nie znajduje podstaw do zmiany sposobu ustalania cen gazu wynikającego z obowiązującego kontraktu”. 

W ramach podpisanego z Gazpromem i renegocjowanego w 2003 roku kontraktu do 2022 roku ma on dostarczyć do Polski 161 mld metrów sześciennych gazu. 

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane