Gazprom chce większości w ”Komsomolskiej Prawdzie“

(Tadeusz Stasiuk)
24-04-2006, 08:42

Rosyjski koncern naftowy Gazprom, znany z dobrych relacji z Kremlem, próbuje przejąć pełną kontrolę nad dziennikiem i interesuje się udziałami należącymi do norweskiego koncernu A-pressen.

Rosyjski koncern naftowy Gazprom, znany z dobrych relacji z Kremlem, próbuje przejąć pełną kontrolę nad dziennikiem i interesuje się udziałami należącymi do norweskiego koncernu A-pressen.

Gazprom, przez swoją spółkę Gazprom Media, posiada w Rosji telewizje NTV, NTV plus i TNT, pięć rozgłośni radiowych, wydawnictwo 7 Dniej (wydawca ”Izwiestii”) oraz firmę producencką i agencję reklamową. Przez spółkę Prof Media kontroluje też większość udziałów największego rosyjskiego tabloidu, jakim jest ”Komsomolskaja Prawda” (nakład ok. 4 mln egz.). 25 proc. udziałów jednak należy do A-pressen, który na razie nie zamierza wycofywać się z działalności w Rosji.

WST, Presserwis

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Gazprom chce większości w ”Komsomolskiej Prawdzie“