Gazprom: Nie pogodzimy się z podbieraniem przez Ukrainę gazu dla Europy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-01-2006, 10:56

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow ostrzegł w czwartek, że jego koncern nie pogodzi się z ponadnormatywnym poborem przez Ukrainę rosyjskiego gazu, przeznaczonego dla Europy.

Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow ostrzegł w czwartek, że jego koncern nie pogodzi się z ponadnormatywnym poborem przez Ukrainę rosyjskiego gazu, przeznaczonego dla Europy.

"Rozumiemy, że panują chłody. Jednak zimno jest nie tylko na Ukrainie. Dostarczamy większe ilości gazu naszym odbiorcom - zarówno w Rosji jak i za granicą. Nie zamierzamy godzić się z tym, że gaz przeznaczony dla odbiorców europejskich jest spalany na Ukrainie i nie dochodzi nawet do granicy" - oświadczył Kuprijanow przed kamerami państwowej telewizji Kanał Pierwszy (d. ORT).

"Nikt nie dał Ukrainie prawa do pobierania większych ilości gazu niż przewidują kontrakty" - podkreślił rzecznik Gazpromu.

Kuprijanow nie sprecyzował, jakie działanie wobec Ukrainy zamierza podjąć rosyjski koncern gazowy.

Jerzy Malczyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane