Gazprom nie wyklucza, że regulacja unijnego rynku energii odbije się na cenach gazu

PAP
19-09-2007, 13:17

Rosyjski monopolista gazowy Gazprom nie wykluczył w środę, że proponowana regulacja rynku energetycznego Unii Europejskiej może odbić się na cenach surowców energetycznych w Europie.

Bruksela jeszcze w środę zamierza ujawnić pakiet propozycji legislacyjnych dotyczących unijnego rynku energii, m.in ograniczających przejmowanie kontroli nad europejskimi sieciami przesyłowymi.

Gazprom "po ich dokładnej analizie przedstawi własną ocenę tego, jak w rzeczywistości zaprezentowane (przez UE) środki odbijają się na niezawodności dostaw, konkurencyjności unijnego rynku energetycznego i w końcu na cenach surowców energetycznych w Europie" - powiedział agencji ITAR-TASS rzecznik prasowy Gazpromu Siergiej Kuprijanow.

Zaznaczył, że Gazprom jest "solidnym dostawcą gazu do Unii Europejskiej i znaczącym inwestorem w infrastrukturę, którą dostarczany jest gaz ziemny do Europy".

"Podzielamy długoterminowy cel UE, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw. Chcemy mieć swój udział w debacie dotyczącej regulacji sektora energii w UE i jesteśmy pewni, że nasz głos będzie wysłuchany" - dodał Kuprijanow. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gazprom nie wyklucza, że regulacja unijnego rynku energii odbije się na cenach gazu