Gazprom pozostanie monopolistą na rynku krajowym

DI, PAP
opublikowano: 28-05-2013, 14:43

Gazprom planuje, że do 2020 roku udział spółki na krajowym rynku gazu będzie wynosił 75– proc. – podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Rosyjski koncern gazowy liczy, że do 2020 roku będzie miał 75 – proc. udział na krajowym rynku gazu. Jak powiedział dyrektor generalny spółki Gazprom Mieżregiongaz Kiriłł Selezniow, Rosjanie nie wykluczają też wzrostu.

W 2012 roku udział Gazpromu na rosyjskim rynku gazowym spadł do 73 proc. z 76 proc., jakie miał w 2011 roku. Kiriłł Selezniow zaznaczył, że wzrost rynku będzie zależał od ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju. Menedżer Gazpromu dodał też, że udział spółki na wewnętrznym rynku gazowym będzie rósł dzięki pozyskaniu nowych odbiorców i podłączeniu nowych regionów do gazowej infrastruktury Gazpromu. Chodzi o regiony Dalekiego Wschodu i Syberii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane