GazSystem: kolejny rekord zużycia gazu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 13:32

W poniedziałek zanotowano rekordowe dobowe zużycie gazu w Polsce. Wyniosło ono  61 mln m3. To absolutny rekord - poinformował we wtorek PAP prezes spółki GazSystem Andrzej Osiadacz.

W poniedziałek zanotowano rekordowe dobowe zużycie gazu w Polsce. Wyniosło ono  61 mlnm3. To absolutny rekord - poinformował we wtorek PAP prezes spółki GazSystem Andrzej Osiadacz.

    W punkcie zdawczo-odbiorczym na polsko-ukraińskiej granicy w Drozdowiczach nadal brakuje ok. 6 mln m sześć. gazu w stosunku do zamówionego. Jednak - jak podkreślił Osiadacz - ponieważ więcej gazu (ok. 4 mln m sześć.) otrzymujemy w innym punkcie - Wysokie Litewskie, "w systemie brakuje ok. 1 mln m sześć.".

    Od niedzieli w związku ze zmniejszonym ciśnieniem gazu w punkcie zdawczo-odbiorczym w Drozdowiczach oraz niskimi temperaturami, zdecydowano o ograniczeniu dostaw gazu do pięciu największych odbiorców przemysłowych. Szef resortu skarbu Piotr Woźniak zapowiedział, że - o ile będzie to konieczne - ograniczenia dostaw dotkną huty.

    "Ciągle dostajemy nieco mniej gazu przy bardzo wysokim zużyciu, ze względu na bardzo niskie temperatury. Jednak jeśli temperatura się podniesie, to sytuacja zmieni się na korzyść" - powiedział Osiadacz. Dodał, że w przypadku, gdy temperatury wzrosną do "minus kilkunastu stopni, zużycie gazu wyniesie +pięćdziesiąt kilka+ mln m sześć. na dobę".

    Według prognoz meteo, od środy mróz zelżeje. Temp. maks. od -13 st. na krańcach południowo-wschodnich do -4 st., -3 st. na krańcach zachodnich i nad morzem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane