GBP/JPY na dobrej drodze do rozwinięcia spadków

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
17-08-2017, 09:15

Spoglądając na wykres dzienny GBP/JPY za nami seria trzech podażowych świec, w ramach których popyt próbował powalczyć o powrót nad dolne ograniczenie opuszczonego dołem, średnioterminowego trójkąta zwyżkującego, ale próba ta zakończyła się jedynie na wygenerowaniu potwierdzającego zmianę układu sił re-testu.

W tej sytuacji rośnie obecnie prawdopodobieństwo rozwinięcia kolejnej falki spadkowej i to podwyższone prawdopodobieństwo utrzyma się do momentu, aż maksima intraday z ostatnich 2-3 dni (górne cienie) nie zostaną skutecznie zakryte.

W zakresie potencjalnych celów zwróciłbym uwagę na dwa obszary, a więc czerwcowy dołek (pokrywający się z Fibo 38,2%) w rejonie 139 oraz strefę minimów ze stycznia i kwietnia, które to z kolei pokrywają się obszarem 50% Fibo, wypadającym nieco powyżej poziomu 136 jenów za funta.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GBP/JPY na dobrej drodze do rozwinięcia spadków