GBP/USD na oporze

  • Marcin Kiepas
opublikowano: 26-09-2013, 00:00

Rynek walutowy

W poprzednią środę, w reakcji na wyniki posiedzenia FOMC, kurs GBP/USD wzrósł do 1,6162 USD, wyznaczając nowe 8-miesięczne maksimum. Dzień później rozpoczęła się realizacja zysków.

Poziom, z którego niedźwiedzie przystąpiły do kontrataku, nie jest przypadkowy. Kurs zawrócił z poziomu górnego ograniczenia rysowanego od pierwszej połowy lipca kanału wzrostowego.

Taki zwrot w zestawieniu z krótkoterminowym wykupieniem oraz zrealizowaną pełną 5-falową strukturą na wykresie dziennym każe oczekiwać głębszej realizacji zysków. Może ona przybrać formację zarówno korekcyjnego zygzaka ABC, jak i jednej z formacji szczytowych (np. podwójny szczyt).

W tym pierwszym przypadku korekta już trwa, fala A zawiera się w przedziale 1,6162-1,5955, a kresu korekty należy oczekiwać w okolicach 1,5880. W drugim, właściwa korekta jest dopiero przed nami, a poziomy powyżej 1,61 wydają się atrakcyjne do sprzedaży funta, natomiast okolice 1,5880 do jego odkupienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas Admiral Markets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GBP/USD na oporze