GDDKiA: Autostrada A4 Kraków-Tarnów może być gotowa w 2009 roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-03-2006, 16:28

Autostrada A4 na odcinku Kraków - Tarnów może zostać oddana do użytku w 2009 roku - poinformował w czwartek na konferencji pełniący obowiązki szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Zbigniew Kotlarek.

Autostrada A4 na odcinku Kraków - Tarnów może zostać oddana do użytku w 2009 roku - poinformował w czwartek na konferencji pełniący obowiązki szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Zbigniew Kotlarek.

O kontrowersjach wokół tej budowy poinformowała w czwartek "Gazeta Krakowska". Gazeta napisała, że najważniejsza inwestycja w regionie znów stanęła pod znakiem zapytania. Premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas niedawnej wizyty w Tarnowie zapewnił, że autostrada Kraków - Tarnów będzie gotowa w 2008 roku. Tymczasem dwa dni wcześniej minister transportu informował, że jej budowa zostanie zakończona w 2010 roku i to tylko pod warunkiem, że uda się zapewnić pieniądze z unijnych funduszy.

Kotlarek powiedział na konferencji, że budowa tego odcinka ma zacząć się jeszcze w tym roku.

"Rozpoczynamy pierwszym etapem, od Krakowa - od węzła Wielicka - i realizujemy w stronę Brzeska, do tzw. węzła Szarów. Mamy na to 40 milionów i w tym roku po przetargu rozpoczną się roboty" - powiedział Kotlarek. Dodał, że na pozostałych etapach jest już kończona dokumentacja projektowa.

Powiedział także, że inwestycja ta ma znaleźć się na liście zadań współfinansowanych ze środków unijnych w latach 2007-2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane