GDDKiA: awaria systemu monitoringu dróg

PAP
27-11-2007, 13:14

W całej Polsce nie działają kamery internetowe, będące jednym z elementów systemu monitoringu dróg - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Najprawdopodobniej jeszcze tego dnia awaria będzie usunięta.

Dyrekcja wyjaśniła, że w poniedziałek "w wyniku kolizji drogowej zniszczona została jedna z centrali pośrednich operatora telekomunikacyjnego", obsługującego kamery. "Awaria ta skutkuje brakiem obrazu z kamer, co nie ma wpływu na pracę służb drogowych odpowiedzialnych za utrzymanie zimowe" - podała GDDKiA.

Dyrekcja wyjaśniła, że właścicielem zniszczonej centrali jest Telekomunikacja Polska SA.

"Najpoważniejszym utrudnieniem dla kierowców jest niemożliwość sprawdzenia aktualnej sytuacji na poszczególnych odcinkach dróg, awaria nie wpłynie natomiast na sprawne działanie pozostałych elementów systemu. Jej usunięcie nastąpi najprawdopodobniej jeszcze we wtorek" - powiedział PAP Artur Mrugasiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

Jak podało we wtorek RMF FM, w centralę systemu w Krakowie wjechała ciężarówka. Urządzenia zostały tak poważnie zniszczone, że żadna naprawa nie wchodzi w grę. Operator telekomunikacyjny musi wymienić całą centralę. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GDDKiA: awaria systemu monitoringu dróg