GDDKiA ma 230 mln zł na zimowe utrzymanie dróg

opublikowano: 23-01-2007, 17:47

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na sezon zimowy 2006/2007 ma na utrzymanie dróg około 230 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała we wtorek na swoich stronach internetowych, że na sezon zimowy 2006/2007 ma na utrzymanie dróg około 230 mln zł.

Prace związane z zimowym utrzymaniem (odśnieżanie i usuwanie gołoledzi) dróg krajowych na ponad 16 tysiącach kilometrów prowadzą oddziały GDDKiA. Ich zakres działania obszarowo pokrywa się z granicami poszczególnych województw.

Roboty związane z odśnieżaniem i likwidacją gołoledzi wykonywane są przez około 900 przedsiębiorstw, z którymi GDDKiA zawarła jednoroczne lub wieloletnie umowy.

Zimowe utrzymanie dróg ma zapewnić specjalistyczny sprzęt (piaskarki, solarki, pługi itp.) oraz środki chemiczne (sól drogowa, chlorek wapnia itp.). "Planuje się również ustawienie zasłon przeciwśnieżnych na długości 1085 km" - pisze GDDKiA w komunikacie.

GDDKiA apeluje do kierowców, szczególnie pojazdów ciężarowych, aby przed wyruszeniem w trasę sprawdzali stan techniczny pojazdów, a jeżeli planowana trasa przebiega w górach, mieli przygotowane łańcuchy, które w takich warunkach mogą się okazać niezbędne.

"Należy pamiętać, że jeden niesprawny pojazd może zablokować drogę i uniemożliwić ruch wielu innym sprawnym pojazdom, jak również uniemożliwić służbie drogowej dojazd do miejsca robót" - przypomina.

Synoptycy ogłosili, że w najbliższych dniach zacznie się prawdziwa zima, ze śniegiem i mrozem. Według meteorologów, w ciągu najbliższych dni ma padać śnieg, który w połączeniu z zapowiadanym silnym wiatrem, spowoduje utrudnienia w ruchu. Na południowym wschodzie Polski spodziewany jest deszcz ze śniegiem, który - przy zapowiadanym spadku temperatur - spowoduje oblodzenie dróg. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane