GDDKiA: mobilizujemy Salini, aby ruch na obwodnicy Marek ruszył 15 grudnia

PAP
opublikowano: 24-11-2017, 18:15
aktualizacja: 24-11-2017, 18:15

Prowadzimy wszelkie możliwe działania mobilizujące Salini, wykonawcę obwodnicy Marek, aby ruch na obwodnicy Marek ruszył 15 grudnia - powiedział PAP Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Salini buduje 8-kilomterowy odcinek obwodnicy S8 - od węzła Marki (bez węzła) do w. Kobyłka (z węzłem). Wartość kontraktu realizowanego przez firmę Salini wynosi 331,6 mln zł.

W środę wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz powiedział, że "firma Salini nie wykonała pewnych obowiązków, do których się zobowiązała. W związku z powyższym zapowiedział na piątek spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Dodał, że "jeżeli firma Salini nie zagwarantuje nam wykonania robót do 15 grudnia, nie uzyska przejezdności na tym odcinku, to będziemy musieli się z tą firmą rozstać".

Jak potwierdził PAP rzecznik MIB Szymon Huptyś, w piątek przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się z zarządem firmy Salini.

Jak dowiedziała się PAP, ustalono, że firma Salini zrobi wszystko, aby wywiązać się z terminów.

Jan Krynicki przyznał, że GDDKiA prowadzi nie tylko działania mobilizujące, ale także wspomaga Salini. "Pomagamy na wszystkich frontach, aby firma zdążyła oddać główne ciągi drogi przed 15 grudnia br." - powiedział.

Wiceminister Chodkiewicz mówił, że ministerstwu zależy, aby odcinek budowany przez Salini zakończyć jak najszybciej. "Wiemy, jak ważny jest to odcinek dla mieszkańców Warszawy" - podkreślił Chodkiewicz.

Już w połowie października wiceminister Chodkiewicz zapowiadał konsekwencje za opóźnienia na budowie.

"Zasada jest taka, że jeżeli inwestor w jakiś sposób wpłynie na wydłużenie terminu realizacji inwestycji, to przez wykonawcę jest obciążony dodatkowymi kosztami. Jeżeli z drugiej strony wykonawca, z różnych powodów zawinionych przez siebie, nie realizuje w odpowiednim terminie inwestycji, musi ponieść konsekwencje" - mówił wówczas wiceminister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu