GDDKiA ogłosiła przetarg na trzy odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy

ISBnews
19-12-2013, 10:40

Mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę kolejnego, ok. 18,5-kilometrowego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy (POW), podała Dyrekcja. Zadanie jest podzielone na 3 odcinki realizacyjne, a nowy fragment, wraz z istniejącym odcinkiem Konotopa - Puławska pozwoli ominąć Warszawę podróżującym z zachodu na wschód autostradą A2.

"Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki realizacyjne: odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem, odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę, odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym" - czytamy w komunikacie.

Procedura ma charakter ograniczony. W pierwszym etapie złożone przez zainteresowane firmy wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Termin złożenia wniosków mija 28 lutego 2014 r., podano również.

"Chętni do realizacji inwestycji, w pierwszym etapie mogą złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na dowolną liczbę zadań. Ofertę cenową mogą złożyć na realizację jednego z odcinków" - czyamy dalej.

Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena (waga 90%) ale również okres gwarancji (10%).

Wykonawca składający ofertę będzie zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 20 mln zł na zadanie A, 17 mln zł na zadanie B oraz 10 mln zł na zadanie C.

W ramach inwestycji przewidziana jest m.in. budowa drogi ekspresowej posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę, estakad nad terenami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, czterech węzłów "Ursynów", "Przyczółkowa", "Wał Miedzeszyński", "Patriotów" oraz docelowo przewidziano dodatkowy węzeł "Czerniakowska Bis", który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami "Przyczółkowa" i "Wał Miedzeszyński".

Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2015-2019.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GDDKiA ogłosiła przetarg na trzy odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy