GDDKiA planuje przetargi na prace utrzymaniowe za ponad 5,6 mld zł

PAP
opublikowano: 16-07-2021, 17:40

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić w tym i przyszłym roku przetargi za ponad 5,6 mld na prace związane z utrzymaniem dróg - poinformowała w piątek GDDKiA.

Dyrekcja wskazuje, że przetargi te to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się infrastrukturą drogową na pozyskanie nowych umów, często kilkuletnich.

GDDKiA wyjaśnia, że w tym roku planuje ogłosić 96 przetargów na bieżące utrzymanie dróg krajowych. Łączna orientacyjna wartość tych przetargów przekroczy 3,5 mld zł.

Wśród tych przetargów będzie m.in. postępowanie na całoroczne utrzymanie dróg krajowych w województwie małopolskim w latach 2022-2026 o szacowanej wartości ponad 700 mln zł. Znajdzie się tam również przetarg na utrzymanie dróg w czterech rejonach podległych mazowieckiemu oddziałowi GDDKiA, przez okres czterech lat, o szacowanej wartości ok. 370 mln zł.

W przyszłym roku GDDKiA planuje ogłosić 88 postępowań przetargowych o łącznej wartości ponad 2,1 mld zł.

GDDKiA zarządza siecią dróg krajowych o łącznej długości blisko 17 tys. 800 km, w tym drogami szybkiego ruchu o długości 3847 km, na co składa się 1247 km autostrad i 2600 km dróg ekspresowych.

Łączna długość wszystkich dróg publicznych w Polsce to ok. 420 tys. km.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane