Czytasz dzięki

GDDKiA podpisała dziś umowy na dwa odcinki trasy S7 na Mazowszu

PAP
opublikowano: 20-12-2017, 19:36
aktualizacja: 20-12-2017, 19:37

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowy na dwa odcinki trasy S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,5 km - poinformowała firma w komunikacie.

"Są to Napierki–Mława (14 km) i Mława–Strzegowo (21,5 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA" - napisano.

Jak podała GDDKiA, inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława–Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

"Inwestycja realizowana będzie w systemie +projektuj i buduj+. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania" - wskazano.

Jak podano, wykonawcą odcinka Napierki–Mława jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które zrealizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek, Mława–Strzegowo wybuduje konsorcjum firm Porr S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia, które złożyło ofertę z ceną 446,1 mln zł. "Obaj wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania" - wyjaśniono. Dodano, że każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Według GDDKiA planowany termin zakończenia obu kontraktów to 20 kwietnia 2021 r. "Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020" - poinformowano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane