GDDKiA: Tiry w kwietniu pojadą autostradą za winiety

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2005, 16:19

Według Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad po uzgodnieniu kwoty rekompensat z koncesjonariuszami płatnych autostrad, kierowcy tirów od pierwszego kwietnia będą mogli na podstawie winiet korzystać z przejazdu płatnymi autostradami.

Według Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad po uzgodnieniu kwoty rekompensat z koncesjonariuszami płatnych autostrad, kierowcy tirów od pierwszego kwietnia będą mogli na podstawie winiet korzystać z przejazdu płatnymi autostradami.

    "Musimy zakończyć prace nad nowym systemem do końca pierwszego kwartału. Od pierwszego kwietnia tiry będą miały szanse na podstawie winiet przejeżdżać płatnymi autostradami" -powiedział w poniedziałek PAP generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad Edward Gajerski.

    Ostateczny termin uruchomienia nowego systemu zależy od zakończenia finansowych negocjacji z koncesjonariuszami autostrad, dotyczących rekompensat za wjazd tirów na płatne odcinki autostrad.

O zniesieniu opłat za autostrady dla ciężarówek, których kierowcy wykupili winiety, resort infrastruktury informował w połowie grudnia.

    "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz koncesjonariusze porozumieli się co do zasady, by w okresie przejściowym zwolnić kierowców uiszczających opłaty winietowe z obowiązku płatności za korzystanie z autostrad, ale nie ustalono jeszcze konkretnej daty (...)" - głosił wówczas komunikat resortu infrastruktury.

    Jak poinformował wówczas PAP rzecznik prasowy GDDKiA Andrzej Maciejewski, w myśl porozumienia, ciężarówki będą zwolnione z opłat za autostrady, a straty poniesione przez koncesjonariuszy zarządzających płatnymi autostradami ma im rekompensować GDDKiA. Stronom porozumienia pozostaje jeszcze ustalić techniczne aspekty formy rozliczeń, co powinno nastąpić w I kwartale 2005 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane