GDDKiA: wszystkie drogi w kraju są przejezdne

PAP
09-01-2010, 11:16

W województwach południowych i zachodnich na drogach zalega błoto pośniegowe utrudniające jazdę. Z kolei w rejonach silnych opadów kierowcom przeszkadza zajeżdżony śnieg, zaś w górach i w centralnej Polsce - silny i porywisty wiatr. W pozostałej części kraju nawierzchnie dróg są czarne - podała w sobotę rano GDDKiA.

Generalna Dyrekcja zaznacza, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Błoto pośniegowe występuje na drogach województw: dolnośląskiego, opolskiego, południowej części śląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubuskiego, wielkopolskiego. Zajeżdżony śnieg najbardziej daje się we znaki w rejonie Jarocina, Lubina, Piły, Środy Wielkopolskiej, Warszawy i Włocławka.

Na drogach krajowych pracuje obecnie 1300 różnego rodzaju pługów. GDDKiA prosi kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Natomiast IMiGW ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi w województwach łódzkim i mazowieckim. W niektórych miejscach ma spaść do 30 cm śniegu. Możliwe, że drogi będą nieprzejezdne oraz że będzie występować gołoledź.

Z kolei w województwach opolskim, świętokrzyskim i małopolskim niebezpieczne dla kierowców mogą się okazać opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Drogi i chodniki będą śliskie. Również możliwa jest gołoledź.

IMiGW przewiduje, że opady śniegu potrwają do niedzieli wieczór.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GDDKiA: wszystkie drogi w kraju są przejezdne