GDDKiA: złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie obwodnicy Marek

PAP
opublikowano: 14-12-2017, 16:49
aktualizacja: 14-12-2017, 16:49

Wykonawca złożył wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie Obwodnicy Marek, poinformował w czwartek PAP Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz więcej

fot. Google Street View

"Wykonawca złożył wniosek o pozwolenie na użytkowanie (obwodnicy Marek - PAP) do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. (...) W zależności od prac odbiorowych zależy, jak szybko będzie można uzyskać pozwolenie na użytkowanie i puścić ruch ciągiem głównym" - powiedział Krynicki.

"Teraz od wykonawcy zależy, jak szybko będzie przeprowadzał prace odbiorowe i mówiąc w uproszczeniu, jak szybko będzie wykonywał wszystkie te czynności, o które będzie proszony przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego" - dodał.

Odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł.

Zgodnie z kontraktem trasa ta miała zostać otwarta w październiku tego roku.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), powstanie tego odcinka drogi ekspresowej ma znaczenie dla europejskich korytarzy komunikacyjnych i zostało zaliczone do bardzo ważnych zadań rządowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GDDKiA: złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie obwodnicy Marek