GDF Suez Energia Polska planuje budowę do 2016 r. elektrowni w Płocku

PAP
opublikowano: 24-04-2012, 13:39

GDF Suez Energia Polska planuje wybudowanie w Płocku elektrowni gazowo-parowej o mocy co najmniej 800 MW. Przewidywany początek budowy zakładu to drugi kwartał 2014 r., a jego uruchomienie to druga połowa 2016 r.

Jak poinformował we wtorek PAP Mariusz Winnicki, specjalista ds. zintegrowanego systemu zarządzania i komunikacji GDF Suez Energia Polska, w związku z planowaną inwestycją wykonano już m.in. badania geotechniczne, archeologiczne i studium wykonalności, uzyskano też decyzję środowiskową.

Winnicki zaznaczył, że GDF Suez Energia Polska przeznaczył w przemysłowej dzielnicy Płocka - Trzepowo działkę o powierzchni 17,5 ha, "wystarczającą do umieszczenia co najmniej 2 bloków gazowo-parowych o mocy około 400 MW każdy".

"Jest to jedna z najlepszych lokalizacji dla tego typu inwestycji, szczególnie z punktu widzenia położenia w systemie elektroenergetycznym. Jest również korzystna ze względu na bliskość wysokociśnieniowej sieci gazowej" - dodał Winnicki.

W ramach przygotowań do przedsięwzięcia GDF Suez Energia Polska podpisał z PSE Operator tzw. umowę przyłączeniową do sieci przesyłowej.

"Zakłada się uruchomienie elektrowni w drugiej połowie 2016 roku. Aby dotrzymać tego terminu, budowa elektrowni powinna ruszyć w drugim kwartale 2014 r." - wyjaśnił Winnicki.

GDF Suez Energia Polska nie odpowiedział na pytanie PAP dotyczące kosztów budowy w Płocku elektrowni.

GDF Suez to międzynarodowa grupą przemysłowo-usługowa, która powstała w 2008 r. z połączenia Gaz de France i Suez. Jest dostawcą kompletnych rozwiązań energetycznych i piątym producentem energii w Europie, w tym największym jej wytwórcą w Belgii i Holandii oraz drugim największym producentem we Francji.

Od 2000 r. grupa GDF Suez działa Polsce, prowadząc działalność w zakresie wytwarzania, sprzedaży i obrotu hurtowego energią elektryczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane