Gdynia chce oszczędzić na cieple z Dalkią

opublikowano: 26-10-2018, 16:36

Miasto Gdynia i spółka Dalkia podpisały umowę dotyczącą poprawy efektywności energetycznej budynków i jakości powietrza – poinformowała w piątek spółka.

 W ramach współpracy spółka udostępni miastu nową wersję swojego systemu do zarządzania efektywnością energetyczną w budynkach miejskich. Celem projektu jest ograniczenie wydatków energetycznych gminy oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych.

 - To już kolejny etap współpracy. System invisitoLite® wprowadziliśmy pod koniec ubiegłego roku. Nowa wersja systemu posiada certyfikat ISO 50001, który jest normą dotyczącą redukcji kosztów, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki systemowi możliwa jest optymalizacja efektywności energetycznej obiektów, co przekłada się na ograniczenie wydatków. W sytuacji wzrostu cen energii, z którymi mierzą się aktualnie gminy w Polsce nie jest to bez znaczenia – komentuje Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

 - Wzrost cen energii i emisji zanieczyszczeń może być powodem do zainteresowania samorządów efektywnością energetyczną. Transformacja energetyczna i walka ze smogiem to szczególne zadania władz lokalnych – dodaje Prezes Thierry Deschaux. [AR]

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu