Gdzie kierowcy płaczą na stacjach

PAP
opublikowano: 01-08-2016, 07:07

Najtaniej na świecie tankują Kuwejtczycy, a w Europie - Kazachowie. W Polsce benzyna podrożała najbardziej w Unii - informuje "Rzeczpospolita".

Ranking krajów, w których na koniec czerwca można było zatankować najtaniej, opublikowała rosyjska agencja RIA Rating. Zestawienie sporządzono według ceny litra benzyny 95 w przeliczeniu na ruble.

Najtaniej w Europie płacili w połowie roku Kazachowie (w przeliczeniu 1,58 zł za litr). Rosjanie płacili około 2,29 zł, tyle samo co Białorusini. Czwarta jest Ukraina z 3,48 zł za litr Pb95.Najtaniej w Unii płacą Bułgarzy - 4,3 zł. Niewiele drożej Polacy - 4,33 zł za litr benzyny 95. Tym, co powinno niepokoić, jest fakt, że w Polsce paliwa podrożały od stycznia najbardziej wśród unijnych państw - o 10,2 proc (benzyna) i 9,5 proc. (olej). W tym samym okresie w Bułgarii paliwa potaniały odpowiednio o 4,4 proc. i 7,9 proc.

Stacja paliw (fot. Bloomberg)
Stacja paliw (fot. Bloomberg)
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane