Gdzie po pieniądze

Marta Biernacka
opublikowano: 25-04-2005, 00:00

Mazowieccy przedsiębiorcy z zainteresowaniem słuchali rad ekspertów.

Część merytoryczną warszawskiego spotkania laureatów piątej edycji rankingu Gazele Biznesu rozpoczęło seminarium na temat dotacji z Unii Europejskiej. Jak poprawnie wypełnić wnioski — radzili m.in. specjaliści z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i banku PKO BP.

O swoich sposobach na pozyskanie środków na rozwój opowiedzieli Ryszard Ellert, prezes Linka, oraz Mouloud Kermiche, prezes Harper Hygienics.

W 2004 r. Harper Hygienics zdecydował się na współpracę z Enterprise Investors, funduszem venture capital, który kupił 75 proc. udziałów w spółce.

— Dzięki EI możemy odpowiedzieć na popyt oraz zainwestować w sprzedaż na Wschodzie — powiedział Mouloud Kermiche.

Jego zdaniem, firma na pewnym etapie rozwoju musi określić cele i założenia na przyszłość.

— Decyzję o wpuszczeniu inwestora zewnętrznego może podjąć przedsiębiorca, który umie podzielić się władzą w spółce — podkreślił Mouloud Kermiche.

Z kolei Ryszard Ellert przedstawił zalety leasingu.

— W 2000 r. przejąłem 100 proc. udziałów w firmie wraz z długami. Miałem 9 samochodów. Moim głównym celem było rozbudowanie taboru. Postanowiłem skorzystać z usług Bankowego Funduszu Leasingowego — opowiadał Ryszard Ellert.

Dziś Link dysponuje ponad 200 samochodami, a jego prezes chwali umowy leasingowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Gdzie po pieniądze