Czytasz dzięki

Gdzie szukać wsparcia, inwestując na światowych rynkach?

  • Materiał partnera
opublikowano: 16-03-2020, 13:57

Inwestowanie na światowych rynkach to ciekawa alternatywa dla rodzimych akcji, obligacji oraz innych form pomnażania kapitału. Żeby jednak umiejętnie wykorzystać możliwości, jakie dają inwestycje zagraniczne, trzeba znać specyfikę danego rynku, w tym sytuację gospodarczą i polityczną. Gdzie, nie mając takiej wiedzy, szukać wsparcia, by zmniejszyć ryzyko i ułatwić sobie wybór instrumentów finansowych?

Model inwestycyjny szyty na miarę 

Dzisiejszy klient bankowości prywatnej to osoba ceniąca wygodę, świadoma swoich możliwości oraz potrzeb i oczekująca indywidualnego traktowania. Nie zawsze dysponuje wiedzą czy doświadczeniem, które pomagają w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Wtedy niezbędna jest współpraca ze specjalistami w danej dziedzinie, wsparcie ekspertów, którzy pomogą wybrać rozwiązania inwestycyjne szyte na miarę.

Unikatowa platforma inwestycyjna 

Bankowość prywatna Citigold to przede wszystkim możliwość uzyskania kompleksowego doradztwa w połączeniu z dostępem do nowoczesnych narzędzi inwestycyjnych. Specjaliści służą pomocą w dokładnym określeniu potrzeb inwestora, specyfiki inwestycji, skłonności do ryzyka, rodzaju interesujących aktywów i w zbudowaniu portfela w oparciu o wszystkie te wytyczne. 

Eksperci udzielający porad mają szczegółową wiedzę na temat sytuacji w poszczególnych krajach, a także na rynkach obsługujących poszczególne rodzaje inwestycji. Powszechne jest przekonanie, że inwestowanie w obligacje należy do jednych z najbezpieczniejszych, jednak to wiedza i prawidłowa analiza dają możliwość realizacji zysków przy relatywnie niskim ryzyku. 

Swoim klientom Citi Handlowy oddaje do dyspozycji unikalną platformę doinwestowania online w zagraniczne obligacje. Jak mówi Szymon Zajkowski, dyrektor inwestycyjny w Citi Handlowy:    ‒ Dzięki przynależności do globalnej grupy Citi mamy dostęp do analiz ekspertów z różnych części świata i pokrywających wszelkie klasy aktywów. To daje nam ogromną przewagę na rynku i ułatwia podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych w procesie przygotowywania rekomendacji dla naszych Klientów. Szeroki wachlarz instrumentów finansowych dostępnych w Citi Handlowy umożliwia nam zbudowanie dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, zgodnego z celami i horyzontem inwestycyjnym danego Klienta. W czasach rosnącego skomplikowania rynków finansowych oraz podwyższonej zmienności notowań kładziemy również szczególny nacisk na odpowiednio częstą i zrozumiałą komunikację z klientem, tak by zawsze miał on pewność, że jego portfel jest zgodny z założonymi wcześniej celami inwestycyjnymi oraz poziomem ryzyka.

Wszelkie działania na portfelu inwestycyjnym, w tym zmiany jego składu, zakup lub sprzedaż aktywów oraz sprawdzenie stanu konta, można wykonywać online, dzięki czemu dostęp do inwestycji i pełna kontrola nad inwestowaniem jest możliwa z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze.

Bankowość prywatna Citigold to nie tylko obligacje zagraniczne

Do tej pory klienci Citigold mieli możliwość inwestowania głównie w bezpieczne instrumenty inwestycyjne, jak właśnie obligacje zagraniczne. Chcąc inwestować swoje pieniądze na rynkach zagranicznych w ramach bankowości prywatnej Citigold, do dyspozycji mają także inne rozwiązania. Osobom poszukującym bardziej ryzykownych rozwiązań, ale niosących ze sobą potencjalnie wyższe zyski, bank oferuje możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne (polskie i zagraniczne), obligacje strukturyzowane oraz polskie i zagraniczne akcje. 

W każdym z tych przypadków klient ma do dyspozycji specjalistów, którzy pomogą w doborze odpowiednich, wyselekcjonowanych z rynku aktywów. W rozmowie określą potrzeby i możliwości klienta oraz pomogą zbudować portfel i strategię inwestycyjną. Będą także służyli radą na każdym etapie inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu