Gedeon chce połączyć się z Polpharmą, rozważa wejście na GPW

PAP
opublikowano: 15-11-2007, 10:31

Notowany na węgierskiej giełdzie Gedeon Richter chce połączyć się z polską Polpharmą, którą wycenia na 1,337 mld USD.

Gedeon wyemituje nowe akcje dla Genefar, czyli właściciela Polpharmy, które stanowić będą 25 proc. kapitału Gedeonu. Rozważane jest wprowadzenie firmy na warszawską giełdę - podała Polpahrama w komunikacie prasowym.

"Gedeon Richter Plc ogłasza dziś proponowaną transakcję, w ramach której Polpharma, największy gracz na rynku generycznym w Polsce, połączy się z firmą Gedeon Richter. Połączenie wzmacnia wiodącą pozycję rynkową firmy Gedeon Richter, jej skalę i możliwości w regionie, zgodnie z istniejącą strategią spółki Gedeon Richter" - napisano.

"Transakcja wycenia spółkę Polpharma na 231 miliardów HUF (1 337 milionów USD) z zapłatą w formie nowych akcji w spółce Gedeon Richter. Właścicielem Polpharma jest Genefar BV, firma inwestycyjna kontrolowana przez grupę inwestorów kierowaną przez Jerzego Staraka, która obejmuje interesy rodziny Staraków" - dodano.

Po zamknięciu transakcji Genefar będzie posiadaczem ok. 25 proc. akcji spółki Gedeon Richter, a Jerzy Starak, który jest obecnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej Polpharmy, zostanie Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów spółki Gedeon Richter.

Połączenie jest uzależnione, między innymi, od akceptacji akcjonariuszy spółki Gedeon Richter oraz od uzyskania określonych akceptacji rządowych i wymaganych przepisami zezwoleń.

"Na obecnym etapie strony mają nadzieję na zakończenie połączenia w pierwszym kwartale 2008 roku. Rozważana jest także możliwość dodatkowego kwotowania na giełdzie w Warszawie" - napisano. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane