Gellwe i jej właściciel mają zapłacić Maspeksowi 1,15 mln zł odszkodowania

opublikowano: 11-01-2007, 15:15

1,15 mln zł odszkodowania za naruszenie praw do znaku towarowego ma zapłacić firmie Maspex z Wadowic Wiesław Włodarski i jego firma Gellwe. Takie prawomocne orzeczenie wydał Sąd Apelacyjny w Krakowie ľ poinformowała w czwartek rzecznik Maspeksu Dorota Liszka.

1,15 mln zł odszkodowania za naruszenie praw do znaku towarowego ma zapłacić firmie Maspex z Wadowic Wiesław Włodarski i jego firma Gellwe. Takie prawomocne orzeczenie wydał Sąd Apelacyjny w Krakowie ľ poinformowała w czwartek rzecznik Maspeksu Dorota Liszka.

"Jest to jedna z większych kwot, jaka została zasądzona do tej pory przez sądy w podobnych sprawach" ľ oceniła Liszka.

Przypomniała, że Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego z lipca 2004 roku, który zasądził odszkodowanie w sprawie, której początek sięga 1996 roku. Genezą sporu było wprowadzenie na rynek przez firmę Gellwe kakao w opakowaniu z wizerunkiem wiatraka podobnym do opakowań produktu wytwarzanego już przez wadowicką spółkę.

Według Liszki w wyniku wieloletnich procesów, w ostatnim z nich w tej sprawie Sąd Okręgowy w Krakowie w lipcu 2004 roku wydał wyrok zasądzający kwotę 665,2 tys. wraz z odsetkami oraz kosztami sądowymi, co na dzień dzisiejszy wynosi około 1,15 mln zł.

Maspex sądzi się z Gellwe jeszcze w sprawie wprowadzenia do obrotu napoju herbacianego w opakowaniu podobnym do jego produktu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane