Gemius: 53% opowiada się za dymisją Belki i wcześniejszymi wyborami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-03-2005, 20:13

53 proc. Polaków opowiada się za dymisją premiera Marka Belki i wcześniejszymi wyborami - wynika z badań firmy Gemius zleconych przez "Wydarzenia" Telewizji Polsat. 22,7 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 22,3 proc. respondentów nie ma zdania.

53 proc. Polaków opowiada się za dymisją premiera Marka Belki i wcześniejszymi wyborami - wynika z badań firmy Gemius zleconych przez "Wydarzenia" Telewizji Polsat. 22,7 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 22,3 proc. respondentów nie ma zdania.

    Na pytanie Gemiusa: "Czy jesteś za przeprowadzeniem wcześniejszych wyborów parlamentarnych?" 62 proc. badanych odpowiada "tak", 22,7 proc. jest przeciwna, a 22,3 proc. nie ma zdania.

    10,7 proc. respondentów pytanych o ewentualne głosowanie w najbliższych wyborach "na tworzącą się partię demokratyczną Frasyniuka, Mazowieckiego i Hausnera" odpowiedziało "tak", 62 proc. - "nie", a 27,3 proc. nie miało zdania.

    "Wydarzenia" nie podały, na jak licznej próbie respondentów przeprowadzono badanie.

    Gemius SA jest istniejącą od 1999 roku firmą badawczą, z siedzibą w Warszawie, zajmującą się m.in. badaniami internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane