General Motors zamknie 5 fabryk, zwolni 30 tys. ludzi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 16:16

Koncern General Motors, największy na świecie producent samochodów osobowych, poinformował w poniedziałek o zamiarze zamknięcia do 2008 roku pięciu fabryk w Ameryce Północnej i zwolnienia 30 tysięcy pracowników, o pięć tysięcy więcej niż zakładano.

Koncern General Motors, największy na świecie producent samochodów osobowych, poinformował w poniedziałek o zamiarze zamknięcia do 2008 roku pięciu fabryk w Ameryce Północnej i zwolnienia 30 tysięcy pracowników, o pięć tysięcy więcej niż zakładano.

    Liczba produkowanych przed GM samochodów ma spaść o milion rocznie. Posunięcia te dadzą oszczędności w wysokości 7 mld dolarów.

    Tylko w tym roku straty koncernu wynoszą 4 mld dolarów, a akcje straciły na wartości ponad 40 procent.

    "Produkcję zakończy łącznie pięć fabryk: w USA - w Oklahoma City na początku 2006 roku, Lansing Craft Center w połowie 2006 roku, w Spring Hill pod koniec 2006 roku, w Doraville (Georgia) w 2008 roku oraz w Oshua (Kanada). Z tymi planami wiąże się zwolnienie 30 tysięcy pracowników" - podano na konferencji prasowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane