General Motors zlikwiduje ponad 10 tys. miejsc pracy i zamknie fabryki

opublikowano: 26-11-2018, 18:53

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami medialnymi, koncern General Motors ujawnił kilka kluczowych szczegółów dotyczących restrukturyzacji spółki.

Amerykański gigant motoryzacyjny zapowiedział, że zredukuje ponad 10 tys. miejsc pracy, w tym w fabrykach oraz zamknie pięć północnoamerykańskich zakładów do końca przyszłego roku. Wszystko to z uwagi na zmianę strategii, która ma obecnie koncentrować się w większej skali na pojazdach elektrycznych .

Jeden z zakładów koncernu General Motors (GM)
Zobacz więcej

Jeden z zakładów koncernu General Motors (GM) fot. Bloomberg

Cztery zakłady zlokalizowane w USA i jeden w Kanadzie zostanie zamkniętych do końca 2019 r. jeśli nie uda się dojść do porozumienia ze związkami zawodowymi 

w sprawie przydzielenie większej ilości pracy w tych fabrykach.

Wraz z dwoma innymi przeznaczonymi do zamknięcia zakładami poza Północną Ameryką firma zamierza także pozbyć się z oferty najsłabiej sprzedające się modele sedanów.

GM powiedział, że cięcia spowodują wzrost wolnych przepływów pieniężnych w segmencie motoryzacyjnym o 6 mld USD do końca 2020 roku i będą skutkowały jednorazowymi opłatami do 3,8 mld USD w czwartym kwartale tego roku i pierwszym kwartale 2019 roku.

Redukcje mają objąć 6 tys. godzinowych i opłacanych pracowników w fabrykach GM i 15 proc. pracowników najemnych w Ameryce Płn., co daje łącznie ponad 10 tys. miejsc pracy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu