Generator unijnych dotacji pełen wad

IAR
opublikowano: 23-06-2008, 09:31

W generatorze wniosków o unijne dotacje roi się od groźnych w skutkach błędów - alarmuje "Rzeczpospolita". Część z nich utrudnia życie beneficjentom, a część może doprowadzić nawet do odrzucenia ich projektów.

Generator to rodzaj programu komputerowego, który ma uprościć wypełnianie i ocenianie wniosków o dotacje. Korzystanie z niego jest obowiązkowe, choć bezpłatne. Problem powstaje, gdy zawiera on błędy, które utrudniają lub uniemożliwiają przygotowanie poprawnej dokumentacji.

Taki problem pojawił się w pierwszym dużym konkursie skierowanym do przedsiębiorców z funduszy na lata 2007-2013. Chodzi o podział grantów na inwestycje. Do podziału jest 430 mln euro. Według szacunków, do konkursu zgłosić się może, a więc także korzystać z nie do końca sprawnego generatora wniosków, nawet 3 tys. przedsiębiorstw.

Beneficjenci wytykają też zwykłe wady techniczne generatora wniosków. Dosyć często przewija się na przykład kłopot z brakiem możliwości importowania danych liczbowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Generator unijnych dotacji pełen wad